A 3D nyomtatás használata az állatorvostudományban

Bevezetés

Története

Működési alapelve

3D nyomtatók gyógyászati felhasználása és típusai

Bioprinting jelentősége

Bioprinting sokszínű felhasználhatóságának bizonyítéka

Alkalmazási területei az állatorvostudományon belül

Csontreplikációk készítése

Bioprinting esettanulmény

Egyéb Szövetek és szervek nyomtatása

Szívbillentyűk

Szintetikus bőr

Gyógyszerfejlesztés

Protézisek gyártása

Testreszabott szenzorok

Oktatási jelentősége

A háromdimenziós nyomtatás szerepe az orvos képzésekben

Ezek az eszközök forradalmasíthatják a gyakorlati oktatást, és bár Európában ez még a jövő zenéje, az USA-ban már kezd elterjedté válni a módszer. Ennek az alkalmazási lehetőségnek jelentőségére világít rá a következő kiemelt cikkrészlet:

„Most már 24 órán belül képesek vagyunk egy CT kép alapján elkészíteni egy nyomatott csontot” – állította Dr. Motta, az Ohio State University Department of Veterinary College klinikai professzora.

Ezek az eszközök megváltoztatják az eddigi tanulási módszereket; a diákok törött csontok összeillesztését is tudják gyakorolni a műcsontokon.

Ezáltal a diákok hatalmas gyakorlati előnyre és magabiztosságra tesznek szert, mielőtt még élő állathoz érnének – magyarázta Dr. Motta. A nyomtatót használva a hallgatók eredeti állapotában láthatják a csontot, úgy ahogy az a valóságban is előfordul az állati szervezetben.

„Ohio állam sebészeti oktatása mély történelmi múlttal rendelkezik, amely elősegítette ennek az új módszernek a kifejlesztéséhez” – fejtette ki a professzor.